Povzbuzení organismu po “zimním spánku”

Dolehlo na vás dlouhé tmavé a chladné počasí zimního období a cítíte se pořád unaveně? Nezoufejte, nejste v tom sami. Proto jsme se rozhodli podělit o skvělé rady jak povzbudit celý organismus a zatočit s nekonečnou únavou.

Kouzlo černého a zeleného čaje

Jak snad každý ví, tak na povzbuzení těla je účinný kofein. Ten je nejvíce obsažen v kávě. Kdo však kávu nemá rád nebo chce zkusit trochu zdravější variantu, tak se může obrátit na černý nebo zelený čaj. Tyto čaje jsou si velmi podobné, pochází ze stejné, různě šlechtěné, rostliny čajovníku čínského a liší se především ve způsobu zpracování. Černý čaj obsahuje přibližně poloviční množství jako káva, ale pokud se k němu přidají vhodné bylinky, dokáže povzbudit lépe a déle.

Zelený čaj je na tom velmi podobně jako čaj černý, ale obsahuje trochu méně kofeinu. Díky šetrnějšímu způsobu zpracování si však lépe uchovává i další své látky, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Další důležitou roli při rozhodování mezi těmito čaji hraje i jejich chuť. Černý čaj je díky fermentaci silnější a výraznější. Po zalití má jantarovou barvu a čím déle necháte čaj louhovat, tím bude barva tmavší a chuť silnější. Nesmíte ho však nechat louhovat příliš dlouho, jinak bude nahořklý. Zelený čaj je oproti němu jemnější a svěžejší. Barvu má lehce nazlátlou, ale i zde je potřeba hlídat dobu louhování, aby čaj nebyl příliš trpký.

Povzbuzení bez kofeinu

Povzbuzující účinky však nemusíme hledat pouze v kofeinu. Mají je i potraviny, do kterých byste to jistě neřekli a které možná běžně konzumujete. Může se jednat o určité druhy ovoce nebo samozřejmě i bylinky nebo běžně používané koření.

Síla ovoce plného vitamínů

Na povzbuzení je nejlepší čerstvé ovoce, především borůvky, banán, mandarinky a meruňky. Tyto druhy ovoce totiž obsahují mnoho vitamínů, které dokáží zrychlit metabolismus a vy se po nich nebudete cítit tak unaveně. Vhodnou alternativou čerstvého ovoce je i ovoce sušené mrazem, kdy tímto druhem zpracování, nedochází ke ztrátě tolik potřebných vitamínů. U klasického sušení dochází ke ztrátě vitamínů na méně než polovinu a navíc sušené ovoce ztrácí svou vůni a většinou i původní barvu. To se u sušení mrazem stát nemůže. Ovoce poté voní a vypadá a jako právě utržené. Navíc ho v této podobě můžete přidat i do již výše zmíněného černého nebo zeleného čaje.

Síla ovoce plného vitamínů

Pozitivní účinky bylinek a koření

Mezi účinné bylinky patří například ibišek. Ten je typický svou krásně červenou barvou a organismus dokáže povzbudit především díky jeho vyšší kyselosti, která někomu může připadat i lehce natrpklá. Povzbuzující účinky však má i rozmarýn lékařský, který mnozí z nás používají jako běžné koření v kuchyni. Mnoho lidí však už možná neví, že je skvělý i do čaje. Čaj je díky němu lehce aromatický. V kombinaci se zeleným čajem může být i lehce nasládlý a zároveň svěží.

U Kvika si můžete čaj namixovat přesně podle sebe. Jako základ si můžete zvolit černý nebo zelený čaj a přidat k němu další povzbuzující ovoce nebo bylinky. Samozřejmě dost kofeinu je i v samotném zmíněném čajovém základu, tak si k němu můžete přidat zkrátka cokoliv, aby vám čaj chutnal.

Kvik doporučuje: Zelený čaj s borůvkami, banánem, ibiškem a rozmarýnem.

Sleduj nás

Nejnovější články