Zelený čaj a jeho pozitiva na naše zdraví

Pokud o zeleném čaji slyšíš poprvé nebo by ses zkrátka chtěl dovědět více, pak tě v tomto článku seznámíme se zajímavými informacemi ohledně jeho původu a obsažených léčivých látkách.

Historie obsažené v zeleném čaji

Čaj má velmi lehkou a jemnou chuť, světle žlutozelenou barvu a spoustu pozitivních účinků. Zvěsti o jeho léčivých účincích se tradují již více než 4 000 let. Nejznámější příběh o jeho původu vypráví o čínském císaři Shen Nengovi, který jednoho dne převařoval vodu a do hrnce se mu snesl lístek z nedalekého keře. Když lístek nechal povařit a poté vývar ochutnal, tak ho velice okouzlil a po čase začal pociťovat jeho schopnosti.

Ze začátku mu byly přisuzovány schopnosti uhasit žízeň, pomoc proti únavě a dokázal pozvednout náladu, později léčivých účinků bylo prokázáno mnohem více. Nyní jsou prokázány účinky v prevenci proti rakovině, dále zelený čaj pomáhá zvýšit odolnost srdce proti kardiovaskulárním nemocem, prodloužit délku života, detoxikovat tělo, posílit imunitu a také zabránit vzniku zubnímu kazu.

V čem je zelený čaj odlišný od černého?

Oba čaje pochází ze stejného keře Čajovníku čínského, který pochází z jihovýchodní Asie. Odlišují se však ve svém zpracování. Lístky čajovníku obsahují enzymy, které po utržení oxidují. Zpracování zeleného čaje spočívá v tom, že lístky se lehce napaří nebo jemně zahřejí a tím se proces oxidace zastaví.

Oproti tomu při zpracování černého čaje proběhne celý proces oxidace a čaj se dále fermentuje, přičemž poté získá svou typickou tmavohnědou barvu. V čerstvě natrhaných lístcích se nacházejí polyfenoly, díky kterým čaj má své zdravotní účinky. Procesem fermentace jsou však tyto látky zničeny, a proto černý čaj nemá své účinky tak výrazné jako zelený čaj, který je zpracováván mnohem šetrněji.

V čem je zelený čaj odlišný od černého?

Co jsou polyfenoly?

Polyfenoly jsou přírodní rostlinné chemikálie, které mají úžasné antioxidační účinky a dodávají zelenému čaji jeho jedinečnou vůni a chuť. Polyfenoly se kromě čaje nacházejí například i v jablkách, vinných hroznech, cibuli a mnoha dalších rostlinách. Podle některých odborníků jsou účinky antioxidantů zeleného čaje dokonce vyšší, než účinky mnohem známějších antioxidantů jako je například vitamin E.

Jaké další látky čaj obsahuje?

Čaj obsahuje mnoho živin, ale největší zastoupení má vitamin C. V zeleném čaji je ho dokonce desetkrát více než v černém čaji. Dále jsou zde zastoupeny i vitamin B2, vitamin D a vitamin K. Čaj dále obsahuje i množství různých minerálů. Jedná se zejména o mangan, selen a fluorid, který je známý svým působením proti zubnímu kazu.

Jednu z nejdůležitějších látek v zeleném čaji však představuje kofein. Sice zde není obsažen v tak vysokém množství jako v kávě nebo černém čaji, ale i přesto má velmi povzbudivé a stimulující účinky na tělo a mozek.

Zdroje:

  1. DOLBY TOEWS, Victoria. O zeleném čaji: [proč pít zelený čaj, jak pomáhá v dlouhověkosti, antioxidanty zeleného čaje]. Praha: PRAGMA, c2002. Pragma o zdraví. ISBN 80-7205-892-4.
Sleduj nás

Nejnovější články