Vlastní čaj na míru

Vlastní čaj na míru

Namíchej si svůj originální čaj, který nikdo jiný nemá!

Namíchej si vlastní čaj na míru

Velikost balení
Základ čaje
100 Kč
Vč. DPH

Vlastní čaj na míru
Tvůj čaj na míru:

Velikost balení:

Základ čaje:

Volitelné přísady:

100 Kč
Vč. DPH
 

Snil jsi vždy o tom vyzkoušet nějakou čajovou směs, ale nebyla nikde k sehnání? Pak jsi na správném místě. U nás si můžeš namíchat směs podle svého přání, z kvalitních čajů, bylinek, koření a ovoce. Čajové směsi navíc neobsahují žádné aromata ani barviva.

Mixování vlastní směsi na míru je velice snadné, stačí si vybrat:

Velikost balení - 50 gramů (20 sáčků), 100 gramů (40 sáčků) nebo 200 gramů.

Typ balení - čajovou směs můžeš obdržet buď v jeho sypané podobě nebo v čajových sáčcích. Ale pozor, u čajů v sáčcích si můžeš objednat pouze 50 gramů (20 sáčků) nebo 100 gramů (40 sáčků), balení 200 gramů pro tuto variantu nenabízíme.

Základ čaje

  1. Zelený čaj - čaj Sencha
  2. Černý čaj - čaj Ceylon
  3. Bílý čaj - čaj White Moon
  4. Ovocný čaj - 40% jablek, 30% šípek a 30% ibišek
  5. Bylinkový čaj - 40% kopřiva, 40% maliník a 20% meduňka

Čajové přísady - vybrat si můžeš maximálně čtyři ze všech položek přísad dohromady (ovoce, bylinky a koření). Jednotlivé skupiny přísad můžou být zastoupeny v libovolné kombinaci. Jednotlivé přísady jsou do směsi přidávány v různém poměru a o své množství snižují množství vybraného základu. Vždy tedy obdržíš 50 gramů, 100 gramů nebo 200 gramů. Více podrobností najdeš na záložce složení.

Pokud si po tomto stručném návodu stále nebudeš vědět rady, zkus mrknout na stránku Jak si namixovat čaj nebo kontaktuj naše zákaznické oddělení, kde ti rádi pomůžeme.

Zelený a bílý čaj:

Čajový sáček nebo jednu a půl čajové lžičky sypaného čaje zalij 250 ml vody o teplotě 70-80 °C. Nechej louhovat 2-4 minuty a poté si vychutnej lahodný čaj Kviktea. Uvedené množství čaje je vhodné pro přípravu až dvou nálevů.

Příprava čaje

Černý, bylinkový a ovocný čaj:

Čajový sáček nebo jednu a půl čajové lžičky sypaného čaje zalij 250 ml vody o teplotě 100 °C. Nechej louhovat 3-5 minut a poté si vychutnej lahodný čaj Kviktea. Uvedené množství čaje je vhodné pro přípravu až dvou nálevů.

Příprava čaje

Složení čaje si můžete namíchat přesně podle své chuti. Informace ohledně jednotlivých základů čaje, ovoce, bylinek a koření naleznete v sekci Čajové přísady.

Pokud si k základu čajů přidáš různé přísady, můžeš maximálně čtyři, tak se množství základu sníží o množství přidaných přísad. Vždy tedy obdržíš buď 50 gramů, 100 gramů nebo 200 gramů čajové směsi.

Základ u zeleného, černého a bílého čaje je tvořen kvalitními čajovými lístky. Základ ovocného čaje je tvořen ze sušených kostiček jablek, šípků a ibišku. Tato kombinace dodává ovocným čajům typickou ovocnou, lehce kyselou a trpkou chuť. U bylinného čaje jsme jako základ vytvořili směs z kopřivy, maliníku a meduňky. Všechny tyto bylinky mají úžasné zdravotní a relaxační účinky. Navíc jejich chuť dohromady není zvlášť výrazná, proto se k ní budou hodit jakékoli další přísady, které si vybereš.

Jako přísady k jednotlivým základům si můžeš vybrat ze řady ovoce, které máme sušené mrazem. Díky tomu si ovoce uchovává svou barvu, chuť, vůni a své cenné vitaminy. Výjimku tvoří pouze jablko, které je sušené klasickým způsobem. V čaji tak do sebe dokáže nasát vodu a tím uvolnit svou chuť. Na každých 50 gramů čaje je po tvé volbě přidáno 5 gramů ovoce, vždy tedy 10 % z celkového množství. Pokud si zvolíš jablko, tak to přidáváme ve výši 10 gramů na 50 gramové balení čaje, vždy tedy 20% z celkového množství.

Jako další možnou přísadu nabízíme bylinky. Zatím si u nás můžeš vybrat z 11 druhů, které budeme časem rozšiřovat. Na každých 50 gramů čaje připadá dle tvého výběru 10 gramů sušených bylinek, vždy tedy 20 % z celkového množství.

Poslední kategorii přísad tvoří koření - fenykl, hřebíček, rozmarýn, skořice a tymián. Jelikož všechny tyto ingredience jsou aromatické a mají velmi výraznou chuť, přidáváme do směsi na každých 50 gramů pouze 2,5 gramu koření. Nestane s tak, že by chuť této přísady přebila ty ostatní. Koření ve směsi tvoří vždy 5 % z celkového množství.

50 gramů 100 gramů 200 gramů
ovoce 5 gramů (10 %) 10 gramů (10 %) 20 gramů (10 %)
jablko 10 gramů (20 %) 20 gramů (20 %) 40 gramů (20 %)
bylinky 10 gramů (20%) 20 gramů (20 %) 40 gramů (20 %)
jasmín 5 gramů (10%) 10 gramů (10 %) 20 gramů (10 %)
koření 2,5 gramu (5 %) 5 gramů (5 %) 10 gramů (5 %)