Rádi bychom se ti na této stránce trochu představili. Zajímá tě, proč je v našem logu superhrdnina prase Kvik? Zajímá tě, jak vznikal celý projekt Kviktea a kdo za ním vlastně stojí? Potom čti dál.

První myšlenka

Vždy jsme rádi pili kvalitní sypaný čaj, ale kvůli naší pohodlnosti a nedostatku času nás nebavila jeho příprava v konvičce nebo sítku.  U ostatních čajových směsí nám také vadilo jejich složení. Často s aromaty a přísadami, které jsme v čaji mít nechtěli. Proto jsme se rozhodli pro změnu.

Když jsme se ptali našeho okolí, tak jsme zjistili, že nejsme jediní, koho tato věc trápí. To byl pro nás impuls k tomu, abychom stvořili Kvika!

Naše čaje

Čaje pro vás připravujeme ručně, sami si mícháme směsi, píšeme články na web a děláme příspěvky na sociální sítě.

Jelikož jsme sami líní a ne vždy se nám chtěla vytahovat konvička, rozhodli jsme se, že budeme lidem nabízet možnost výběru. Můžeš tedy mít čaj jako směs do konvičky, nebo ti ji zabalíme do čajových sáčků

Co nám ještě vadilo na čajích, které si třeba taky můžete koupit v sáčku? 

  1. Nemáte možnost, vybrat si suroviny, které v čaji opravdu chcete.
  2. Opravdu nechceme žádná aromata ani barviva v naších čajích. Vše je 100% čistě přírodní. Chuťově jsou sice suroviny bez aromat možná méně výrazné, ale opravdu chcete třeba borůvkový čaj, který borůvku ani neviděl? My opravdu ne.
  3. Naše směsi mají viditelné kousky ovoce, které je sušené mrazem a zachovává si tak více svých původních vůní, chutí a vitamínů.
  4. Nuda nuda a zase nuda. proč by každá čajovna nebo čajová směs musela vypadat stejně? Chceme být jiní!

Proč zrovna Kvik?

Kdo je vlastně Kvik? Je to prase superhrdina, který bojuje za lepší čaj, bojuje proti konvičkám čajovými sáčky (i když si občas najde čas i na rituál konvičky), bojuje proti nudě a zažitému stereotypu, jak má vypadat prodejce čaje.

Ptáš se, proč ale proboha prase? Čaj a prase? 

Ano, možná je to trochu bláznivé, ale odpoveď je jednoduchá. Kviktea vychází ze dvou slov - tea, jako čaj. Kvik potom vychází z anglického quick, tedy rychlý. Naše čaje si namixuješ raz dva, směsí také nemáme tolik jako zaběhlé čajovny, kde si nevíš z desítek či stovek směsí ani vybrat. Když se potom spojilo anglické quick s trochu naší fantazie a tím, že malé děti občas říkají místo čajík "čuník", potom bylo prasátko Kvik jasná volba.

Najdeš nás i na Instagramu @kviktea